Nowoczesna architektura : WOODPILE / Noa Biran + Roy Talmon

Dzięki uprzejmości Noa Biran + Roy Talmon konkurs Warming Huts wymagał współpracy artystów, architektów i projektantów w celu przedstawienia pomysłów na schronienie i do skonstruowania wzdłuż rzeki Assiniboine w Winnipeg, Manitoba, Kanada.
Noa Biran i Roy Talman przedstawili Woodpile, interaktywne i praktyczne schronienie, które odpowiada zarówno potrzebom wymaganym przez klimat, jak i użytkownikom.
Więcej o tym projekcie po przerwie.
Woodpile reaguje na najbardziej elementarne akty wykorzystywane do produkcji ciepła: ogień.
Propozycja służy jako przestrzeń dla aktu, dostarczając materiału do spalenia i zapewniającego przestrzeń dla tego działania.
Ściany chaty są zbudowane jako przestrzenna metalowa rama, która zawiera drewno opałowe, które można dodawać i usuwać z wnętrza i zewnątrz przez szczeliny w ramie.
Dzięki uprzejmości Noa Biran + Roy Talmon Jakość przestrzenna zmienia się wraz ze zmianą pór roku.
Gdy drewno jest magazynowane na nadchodzącą zimną pogodę, a ściany są wypełnione do maksimum drewnem opałowym, chatka jest zamkniętą przestrzenią o niewielkiej widoczności i przezroczystości.
Pęknięcia między drewnem opałowym a dymem, który unosi się z dachu, mogą zapewnić osobom postronnym widok na trzymane w środku ognisko.
Dzięki uprzejmości Noa Biran + Roy Talmon Wraz ze zbliżającą się ciepłą pogodą zapasy drewna zmniejszą się i stopniowo odkryją przestrzenność wnętrza na zewnątrz.
Metalowa rama będzie ostatecznie naga, a jej wewnętrzna przestrzenność rozszerzy się na otoczenie.
plan + sekcja + elewacja
[podobne: olx skierniewice, woliera dla kota, moc pompy ]

Powiązane tematy z artykułem: moc pompy olx skierniewice woliera dla kota