Nowoczesna architektura : AD Round Up: Przedszkole Część V

Pięć świetnych przedszkoli w Europie dla naszej piątej selekcji wcześniejszych projektów.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Rosales del Canal Kindergarden / Magén Arquitectos Kindergarden w Rosales del Canal znajduje się w rejonie osiedla mieszkaniowego w południowo-zachodniej części Saragossy.
Jest to pierwsza faza placówki edukacyjnej, która zostanie ukończona w budynku szkoły podstawowej.
W zgodzie z kryteriami dostępności, a najlepiej z kierunkiem południowym przestrzeni nauczania, trzy budynki.
Przedszkole, jadalnia / sala gimnastyczna i podstawowa.
są ułożone w kształcie litery U na obwodzie działki (czytaj dalej.) In Progress: Design Kindergarten / CEBRA CEBRA zaprojektowało kilka budynków dla młodych użytkowników (ostatnio zaprezentowaliśmy ich budynek w I-III klasie) i ich nowy Design Przedszkole usiłuje przełamać z góry przyjęte wyobrażenia o tym, jak powinna wyglądać szkoła.
jako sposób na wywołanie u dzieci ciekawości i kreatywności.
Nadal trwają prace nad organizacją placówki dziennej opieki opartej na różnych tematach.
skupienie się na konkretnych działaniach – w tym przypadku na sztuce, designie i architekturze (czytaj więcej.) Architektura Knarvik Kindergarden / M3 Język architektoniczny opiera się na podstawowym charakterze obszarów.
Skaliste wzgórza sprawiają, że budynek się kręci i odwraca.
Wskazuje na to falujący dach, dostosowujący się do otoczenia.
Strona jest całkowicie otoczona nieskażonym krajobrazem, dlatego ważne było, aby pojęcie było jak najbliżej naturalnej palety .
Zewnętrzna skórka to naturalne lokalne panele drewniane, które z czasem stają się jasnoszare (czytaj dalej.) Kinderland Kindergarten / Wolfgang Roth Architekten Nowy budynek przedszkola w Stuttgarcie Wolfgang Roth Architekten, w którym mieści się przestrzeń dla dzieci i personelu, cechuje się prefabrykowana elewacja z drewna z jasnymi wnętrzami w celu promowania nauki.
Próbując przybliżyć dzieci na zewnątrz, sale lekcyjne zostały zaprojektowane wokół wewnętrznych dziedzińców (czytaj więcej.) Segrt Hlapic Kindergarten / Radionica Arhitekture Nowe przedszkole w Sesvete jest jednym z bardziej poetyckich projektów w najnowszej chorwackiej architekturze.
To, co było oczywiste w szkicach konkursowych z 2004 roku, zostało potwierdzone w realizacji mikro-świata zorientowanego do wewnątrz, poetyckiego, ale geometrycznie precyzyjnego; łąkę delikatnie osłoniętą parterową częścią jednostek przedszkolnych (czytaj dalej.)
[hasła pokrewne: podsypka cementowo piaskowa, wysokość baterii wannowej, schody warunki techniczne ]

Powiązane tematy z artykułem: podsypka cementowo piaskowa schody warunki techniczne wysokość baterii wannowej