Budownictwo wczoraj i dzis : Intercontinental Hotel & amp; Wniosek o konkurs na centrum biznesowe / Luis Banazol

Dzięki uprzejmości Luisa Banazola Luis Banazol przedstawił tę propozycję międzynarodowego konkursu na projekt centrum Intercontinental, hotelu i biznesu w Erewaniu w Armenii.
Koncepcja budynku wynika z percepcji związku między sztuką i technologią.
Wywodzi się z własnej refleksji architekta na temat sztuki, która wyraża sposób, w jaki ludzie żyją i myślą, oraz technologię, która przenosi nas ponad to wyrażenie.
Intercontinental to propozycja architektoniczna w kosmosie i świetle z użytkownikami jako siatka wyrażeń, które nadają technologii znaczenie.
Więcej o tym projekcie po przerwie.
Budynek powstaje pionowo i składa się z kwadratowej podstawy, z której wznoszą się dwa budynki, centrum hotelowego i kompleksu mieszkaniowego, tworząc globalną strukturę.
Rampy są zaprojektowane jako główny obieg wokół boiska, który jest pozaosiową pustką w środku kwadratowej podstawy.
Organizacja woluminów kładzie nacisk na przemieszczanie się po przestrzeniach i sieci połączeń lub błędnych połączeń, które powstają, gdy użytkownicy poruszają się w przestrzeni.
Dzięki uprzejmości Luisa Banazola Hol wejściowy to atrium, które stanowi próg dla programów publicznych i prywatnych w kompleksie.
Po jednej stronie atrium znajduje się centrum biznesowe, z drugiej strony programy związane z hotelem, w tym recepcja, spa i centrum fitness.
Dzięki uprzejmości Luisa Banazola Górny poziom jest dostępny poprzez rampę wokół dziedzińca, w której znajduje się salon, bar, restauracja i odpowiednie usługi.
Powyżej znajdują się kombinezony hotelowe i inne usługi związane z kompleksem.
Ta wieża hotelowa jest zorientowana na główną ulicę Erewanu, Teryan Street skierowaną na południowy wschód, podczas gdy wieża mieszkalna wychodzi na wschód.
Dzięki uprzejmości Luisa Banazola Centrum Intercontinental zostało zaprojektowane przez Luisa Banazola jako architektoniczny znak dla Erewanu.
Dlatego formalny wyraz architektury jest przejawem koncepcji napędzających projekt: sztuka i technologia.
Fasada staje się podstawowym, ikonicznym elementem ekspresji syntezy sztuki i technologii.
Metalowa siatka połączona z bambusem tworzy siatkę, która otula budynek w przezroczystą i naturalną skórę (opracowaną przez Nativemesh).
Połączenie naturalnego materiału i minimalnej elegancji stali nierdzewnej tworzy delikatną, teksturalną siatkę, która jest mocna i elastyczna w swoich zastosowaniach.
Dzięki uprzejmości Luisa Banazola
[przypisy: beton z gruszki cena, waga prętów zbrojeniowych, elgrom olsztyn ]

Powiązane tematy z artykułem: beton z gruszki cena elgrom olsztyn waga prętów zbrojeniowych