Budownictwo i architektura : Weiss Manfredi Surface Sub Surface

Przez prawie dwie dekady firma architektoniczna Weiss / Manfredi praktykowała poza tradycyjnymi granicami architektury.
Ich praca ze złożonymi stronami i programami korzysta z podejścia interdyscyplinarnego i dynamicznej integracji architektury, sztuki, infrastruktury i projektowania krajobrazu.
Surface / Subsurface przedstawia dziewięć dużych projektów, które zostały ukończone od czasu ich pierwszej monografii Site Specific, opublikowanej w 2000 roku.
Ich proces projektowania wzorowany na najlepszych współczesnych praktykach architektonicznych ujawnia potencjał w warunkach podpowierzchniowych w celu wygenerowania zupełnie nowego języka dla powierzchni.
Projekty obejmują Olympic Sculpture Park w Seattle, który wędruje przez autostradę i linie kolejowe; Muzeum Ziemi w Itace w Nowym Jorku, które manipuluje ruchem wody, samochodów i gości; oraz Smith College Campus Center w Northampton w stanie Massachusetts, które przekształca ceglany kampus w świetlistą terakotę.
Każdy projekt jest w pełni udokumentowany poprzez fotografie projektu, rysunki, szczegóły i teksty.
Indeks – Przedmowa: Mohsen Mostafavi – Wprowadzenie: David Leatherbarrow – Odzyskiwanie infrastruktury: Rozszerzanie połączeń – Rozmowa z Detlefem Mertins em – Park Rzeźby Olimpijskiej – NYC2012 – Plan główny bryły Brooklynu Wydawca Princeton Architectural Press Pierwsza edycja: 2008 ISBN-13: 978-1- 56898-733-0 Strony: 208
[podobne: wysokość baterii wannowej, schody warunki techniczne, olx legnica ]

Powiązane tematy z artykułem: olx legnica schody warunki techniczne wysokość baterii wannowej