Budownictwo i architektura : Architektura wzorów

Interesująca książka o wzorach w architekturze autorstwa Paula Andersena i Davida Salomona.
Po raz pierwszy usłyszeliśmy od Paula, założyciela firmy.
Ndie Architecture, kiedy znalazł się na krótkiej liście na konkurs YAP 2009 PS1 ze swoim hasłem Lawn Life, inspirowanym surburbanami trawnikiem syntetycznym związanym z Pawłowymi studiami na przedmieściach.
Książka analizuje projekty kilku firm (Atelier Manferdini, BIG, Ciro Najle, EMERGENT / Thomas Wiscombe, Foreign Office Architects, Jason Payne i Heather Roberge, Herzog & de Meuron, J.
Mayer H.
Architekci, Reiser + Umemoto, Responsive Systems Group i! ndie architecture), aby odkryć relacje wzorców w architekturze w kilku skalach.
Pełny indeks, artykuł wstępny i zdjęcia po przerwie.
Autor: Paul Andersen, David Salomon, David Carson Przedmowa Sanford Kwinter Kierunek sztuki i projekt graficzny: David Carson Strony: 144 Język: angielski Redakcja Dzięki precyzyjnej i ekspansywnej definicji tego, czym jest wzór, ta książka oferuje sposoby na zrozumienie i wykorzystanie wzorców we współczesnym designie.
Od struktury wszechświata po wydruk na kanapie babci, wzory można znaleźć w różnych konkretnych i konceptualnych zjawiskach.
Dla architektury coś, co tak łatwo przemieszka między nauką a smakiem, wymaga uwagi, która częściowo wyjaśnia wzorce.
niedawne ożywienie w różnych obozach stylistycznych i intelektualnych.
Jednak pomimo ich wszechobecności, ich odrodzenie pozostaje niereoryzowane, a ich możliwości wykorzystywane w niewystarczającym stopniu.
Do chwili obecnej nie uwzględniono ich niedawnej proliferacji, ani nie zbadano ich różnych formalnych i funkcjonalnych zdolności.
W rzeczywistości związek między wzorami i architekturą nie został rozwiązany od prawie 30 lat.
Ta książka wypełnia tę lukę, śledząc definicje i zastosowania wzorów w wielu dziedzinach oraz sugerując, w jaki sposób można wykorzystać współczesne wzorce w projektowaniu.
Opierając się na materiałach historycznych i najnowszych analizach przypadków, nadaje kształt wzorom.
potencjał wschodzący.
Architektura wzorców zapewnia zaktualizowaną definicję wzorów, która jest jednocześnie precyzyjna i ekspansywna, dzięki czemu ich cechy zmysłowe, efemeryczne i iteracyjne mogą być traktowane równie poważnie jak ich funkcjonalne, wieczne i niezbędne.
Projekt książki Davida Carsona.
Słowo wstępne: Sanford Kwinter.
Projekty Atelier Manferdini, Bjarke Ingels Group, Ciro Najle, EMERGENT / Thomas Wiscombe, Foreign Office Architekci, Jason Payne i Heather Roberge, Herzog i de Meuron, J.
Mayer H.
Architekci, Reiser + Umemoto, Responsive Systems Group i! Ndie architektura.
[patrz też: rury studzienne, projekt przyłącza wodociągowego cena, instalacja elektryczna w domu drewnianym ]

Powiązane tematy z artykułem: instalacja elektryczna w domu drewnianym projekt przyłącza wodociągowego cena rury studzienne