Architektura i nowoczesne budownictwo – Seguin Island / Ateliers Jean Nouvel

Dzięki uprzejmości Ateliers Jean Nouvel Jean Nouvel został wybrany na głównego architekta miejskiego i koordynatora projektu w Seguin Island w lipcu 2009 roku.
Tutaj dzielimy się z Wami projektem Ateliers Jean Nouvel na temat Seguin Island w Boulogne-Billancourt we Francji.
Zróżnicowaną grupę programów stanowić będą przestrzenie o łącznej powierzchni 300 000 m2, w tym obiekty kulturalne, handlowe, socjalne, parki, ogrody, tarasy służące jako miejsce docelowe zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.
Rozpoczęcie budowy planowane jest na 2010 rok, a jej zakończenie planowane jest na koniec 2023 roku.
Podążaj za przerwą na wideo i renderingi autorstwa Atelier Jean Nouvel.
+ 33 Architekci: Ateliers Jean Nouvel Lokalizacja: Seguin Island, Boulogne-Billancourt, Francja Obszar projektu: 300 000 m2 Renderowanie: Dzięki uprzejmości Ateliers Jean Nouvel Od architektów: Wyspa Seguin odrodziła się.
Stanie się głównym celem podróży w Paryżu.
Jego atrakcyjność wynika z całkowicie wyjątkowego programowania w całym zestawie programów: kultury, handlu, spotkań towarzyskich parków miejskich, ogrodów, tarasów, peronów.
co sprawi, że będzie to tętniące życiem miejsce zarówno w dzień, jak i w nocy: plan programu – duży kompleks dwóch sal muzycznych, jeden z 3000 do 5000, drugie miejsce 800, zbudowany przez Radę Ogólną Hauts de Seine.
(do uzupełnienia przez ciebie) – Kulturowe centrum sztuki cyfrowej i cyfrowej, złożone z fundacji sztuki współczesnej, portalu artystycznego z obszarami sprzedaży, galeriami, pracowniami artystycznymi.
(do uzupełnienia) – muzeum lub wyposażenie: Maison de l Histoire de France lub inna kolekcja, jedna lub druga, ale może być jedna lub druga.
– Tętniąca życiem i zróżnicowana struktura handlowa wzdłuż ulicy o długości 400 metrów i pasaży łączących brzeg Sekwany z ogrodami o dużych kwadratach jest uzupełniona przez hotele, restauracje i kompleks kinowy rozciągający się na obszary obrazu, sportu i sztuki.
– Siedziba o zróżnicowanej tożsamości, dzięki której jest to prestiżowy adres w całym mieście – Centralny park, duża szklarnia ogrodowa o długości 450 metrów, biznes, zakład w nieznanym regionie Paryża, będzie połączony z wieloma miejscami i posadził tarasy w różnych miejscach wysokości na różnych horyzontach (7 hektarów).
Te zielone przestrzenie stanowią tło ekologicznego sąsiedztwa, które ma na celu zapowiedź stylu życia następnych dziesięcioleci dwudziestego pierwszego wieku.
Dzięki uprzejmości Ateliers Jean Nouvel Seguin Island obsługiwana jest przez automatyczny transport metrem, tramwajami i rzekami.
Duża rampa ładunkowa charakteryzuje północne nabrzeże wyspy między mostami Daydé i Renault.
Seguin Island jest wizytówką doliny kultury.
Wyspa Seguin uosabia ważne ogniwo Sekwany przez metropolię, jak wykazano wszystkie badania miejskie ustalone w drodze konsultacji z Wielkim Paryżem.
Projekt Seguin Island demonstruje nowy sposób myślenia miasta w planie urbanistycznym oparty na zasadach typu ciała, kształtów i ciągów przestrzeni oraz przy użyciu różnych typów budynków.
To nie jest prosty program o gęstościach, to mieszanka strategicznego projektu, który będzie zawierał, na podstawie precyzyjnej specyfikacji, projekty architektoniczne, które nadejdą.
[więcej w: dachówka karpiówka wymiary, wysokość baterii wannowej, jak działa pompa ciepła ]

Powiązane tematy z artykułem: dachówka karpiówka wymiary jak działa pompa ciepła wysokość baterii wannowej