Nowoczesna architektura : Warsztat architektury Art House / De Leon & Primmer Architecture

Roberto de Leon De Leon i Primmer Architecture Workshop zostały zakwestionowane przez renowację wnętrza domu mieszkalnego z 1970 roku o powierzchni 4.200 m2.
Właściciele, młoda para zainteresowana kolekcjonowaniem sztuki współczesnej, poprosili architektów o przekształcenie charakteru istniejącego wnętrza, tworząc zrównoważony dom i galerię z ciepłem i neutralnością.
Podążaj za przerwą, aby zobaczyć więcej zdjęć i rysunków Art House, zdobywcy AIA Kentucky Merit Award.
+ 16 Architekci: De Leon & Primmer Architecture Workshop Lokalizacja: Louisville, Kentucky, USA Obszar projektu: 4.200 m.
Rok projektu: 2009 Zdjęcia: Roberto de Leon Niewielka rekonfiguracja istniejących ścian i otworów pozwoliła na subtelne ponowne ustawienie przestrzeni wewnętrznych, a także przedstawienie nowych osiowych relacji pomiędzy pokojami i widokami na zewnątrz.
Przestrzennie, nowa wizualna ciągłość pomiędzy wewnętrznymi przestrzeniami zwiększa poziom rozproszonego światła dziennego, filtrując z wielu kierunków, zapewniając optymalne warunki oglądania dla sztuki z pośrednim naturalnym światłem.
.
Roberto de Leon Biała paleta kolorów, wykorzystywana do wizualnego łączenia przestrzeni wewnętrznych i minimalizowania rozpraszających wcześniej istniejących szczegółów, stanowi neutralne tło do wyświetlania grafiki na zasadzie rotacji.
Duża powierzchnia powierzchni ściany w obszarze salonu pełni funkcję dużego płótna do wyświetlania grafiki wideo.
Zarówno naturalne, jak i sztuczne oświetlenie są odbijane i wzmacniane z powierzchni ścian.
.
Roberto de Leon Nowy kręgosłup galerii.
.
definiowane przez boazerię z forniru drewnianego.
zawiera wcześniej istniejący element mostu, klatkę schodową i ściankę działową między kuchnią a jadalnią.
Służy jako element funkcjonalny i wizualny, przegląda główne przestrzenie publiczne w obrębie rezydencji i konsoliduje różne elementy infrastruktury do oglądania grafiki, w tym regulowane oświetlenie, miejsce na wyświetlacz i okablowanie audio / wideo.
Zawierające bardziej kolorowe materiały w przeciwieństwie do neutralności białych ścian, kręgosłupa.
przywołuje poczucie rzemiosła i staje się artystycznym elementem budowlanym.
Zawiasowe panele w części ścian umożliwiają połączenie lub oddzielenie kuchni i jadalni, odsłaniając kontrastujące materiały pomiędzy dwoma pomieszczeniami.
plan pięcioliniowy W ujęciu materialnym projekt stosuje powściągliwe podejście poprzez rygorystyczne szczegóły i celowe wyrażanie warstw.
Łącznie z ideą luksusu .
Jako aspekt nieodłącznych właściwości materiału, a nie kosztu materialnego, różne elementy projektu (zarówno luksusowe, jak i skromne) są wyszczególnione w celu podkreślenia cech powierzchni, takich jak tekstura, wzór, wykończenie i kolor.
sekcja + odbitym planem sufitu.
Roberto de Leon
[przypisy: jaka moc grzejnika, jak działa pompa ciepła, wysokość baterii wannowej ]

Powiązane tematy z artykułem: jak działa pompa ciepła jaka moc grzejnika wysokość baterii wannowej