Budownictwo wczoraj i dzis : Wybrane projekty na Międzynarodowy Festiwal Ogrodowy 2011

Dzięki uprzejmości Urbanbees Międzynarodowy festiwal ogrodowy w Les Jardins de Métis / Reford Gardens prezentuje tymczasowe ogrody w czołówce projektowania ogrodów, krajobrazu, architektury, wzornictwa i sztuki ochrony środowiska.
Tegorocznym tematem projektu było Secret Gardens .
Po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 2000 roku, Międzynarodowy Festiwal Ogrodowy jest gospodarzem innowacyjnych pomysłów i zaprezentował ponad 80 ogrodów przez ponad 200 projektantów z piętnastu krajów i przyciągnął ponad 800 000 odwiedzających.
Prezentacja szerokiej gamy projektów obejmowała początkujących projektantów z różnych dziedzin.
Spośród ogólnej liczby 194 propozycji złożonych przez ponad 500 architektów, architektów krajobrazu, projektantów i artystów z trzech krajów, jury wybrało następujące trzy projekty.
Po przerwie zdjęcia z trzech wyborów.
Secret Gardens.
z Międzynarodowego Festiwalu Ogrodniczego.
Heather Ring, architekt krajobrazu, dr Brenda Parker, naukowiec i Synn Fredericks, artysta przedstawił projekty dla ogrodu ALGAE .
świętując piękno i energię pochodzącą z alg.
Jego różnorodność i znaczenie prezentowane są w uporządkowanych kolorach i gatunkach glonów w plastikowych zasłonach rękawowych zwisających z drewnianych ramek.
Często uważane za uciążliwe w stawach ogrodowych, tutaj algi stają się architektonicznym dodatkiem do krajobrazu i mogą być podziwiane przez odwiedzających za jego żywotność i potencjał jako źródła energii.
Dzięki uprzejmości Heather Ring, Dr.
Brenda Parker i Synn.
Ve Fredericks Urbanbees (Marco Asciutti, architekt-projektant krajobrazu, Farzaneh Bahrami, artysta-projektant, Enrique Enriquez, architekt-projektant i Matteo Muggianu, architekt-inżynier), z Montréal w Kanadzie , Mediolan, Włochy i Lozanna, Szwajcaria przedstawiają Fleur de Sel jako swoją propozycję konkursu na projekt.
Ich postrzeganie tajemnicy ukryte jest pod naszymi stopami.
Ogród pokryty jest solą, rodzimym i powszechnym materiałem, który niczym warstwa śniegu kryje trawę, ślady stóp i zapachy ogrodu.
Terragram (Vladimir Sitta, architekt krajobrazu i Anita Madura, architekt krajobrazu) w Sydney w Australii przedstawiają Noli Tangere.
Ich projekt ogrodu tworzy silna mata geotekstylna wsparta na drzewach i słupach.
Ten ogród oferuje kontrast ciemnego i dziwnego wewnętrznego świata pod matą, z odkrywaniem naturalnego światła, roślin i owadów na poziomie oczu.
Otwory, które perforują matę, pozwalają pod nią rozpościerać powierzchnię ogrodu.
Dzięki uprzejmości Terragramu szczególną uwagę zwrócono także na dwa inne projekty: Suspended Weeds Garden Vazio S / A, Brazil, a także Piezoplot Abigail Ransmeier i Heinrich Lipp z Niemiec.
przez Bustlera
[więcej w: olx legnica, olx skierniewice, rury studzienne ]

Powiązane tematy z artykułem: olx legnica olx skierniewice rury studzienne