Budownictwo wczoraj i dzis : Parking typu plug-in / popularna architektura

Dzięki popularnej architekturze Popularna architektura z Brooklynu podzieliła się z nami swoją propozycją konkursu Urban Farba Downtown Fargo.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Słoń w pokoju tego konkursu na 250 000 funtów mieszanych jest koniecznością włączenia rampy parkingowej dla 500 samochodów, która będzie własnością Miasta Fargo, którą Miasto chce zbudować tak szybko, jak to możliwe.
Zwykle traktowane jako konstrukcje, które są jedynie środkami do celu, rampy parkingowe są zwykle wypychane do najmniej podstawowych części nieruchomości, a ich projekty podkreślają twardą efektywność struktury i organizacji.
Podczas parkowania jest często fizycznie peryferyjne, odgrywa kluczową rolę jako węzeł intermodalny, negocjując przejście między ruchem kołowym i pieszym.
Uważamy, że doświadczenie tego przejścia może zostać znacznie wzbogacone poprzez aktywację utajonych możliwości łączenia się z rampą parkingową.
Dzięki architekturze popularnej Nasz projekt wykonuje to, wykonując kilka prostych operacji na zaprojektowanej przez Carla Walkera rampie, która została już zaproponowana miastu na północno-wschodni róg strony zawodów: pierwsza polega na obróceniu rampy do środka bloku; drugim jest rozszczepienie spirali rampy, pchnięcie trzech poziomów pod ziemię, aby stworzyć pustą przestrzeń w środku, która poszerza istniejący system Cityway dla pieszych.
Skyway jest dodatkowo poszerzony o szerokie schody łączące wszystkie górne poziomy pochylni oraz park na dachu.
Pieszy i pojazd są ze sobą powiązane ze względu na obopólne korzyści.
Uwolnienie obrzeża bloku i rozszerzenie Skyway do centrum tworzy wtyczkę.
stan dla czterech budynków, które aktywują całą witrynę.
Wraz z rampą, budynki definiują trzy place, które mogą obsługiwać więcej publicznych programów na Broadwayu, bardziej spokojnych na 5th Street North i istniejącego US Bank na 2nd Avenue North.
Powyżej klasy budynki tworzą drive-in .
stan, w którym parking z bezpośrednim dostępem do programów takich jak biura, restauracje, kluby zdrowia i sklepy topologicznie rozciąga ulicę.
Rampa staje się dostosowaną infrastrukturą dostosowaną do specyfiki swojej strony Fargo w sposób, który uwalnia wiele potencjałów.
Dzięki architekturze popularnej Masa czterech budynków jest określona na podstawie czasu świecenia o 21:00 podczas przesilenia zimowego z 21 grudnia.
Poprzez maksymalizację zysków zimowych dla mieszkań na wyższych piętrach, projekt proponuje wykorzystanie metody domu pasywnego do ogrzewania: dzięki zastosowaniu wysokiego poziomu izolacji i szczelności powietrznej staje się możliwe przy dobrych słonecznych i wewnętrznych zyskach do ogrzewania za pomocą wentylatora odzysku ciepła (HRV ), w którym wyczerpane naturalnie ogrzane powietrze wewnętrzne przenosi ciepło przez HRV na świeże powietrze.
Ogólnym celem tego podejścia jest zmniejszenie zużycia energii o 10.
Architekci: Popularna architektura Lokalizacja: Fargo, Dakota Północna Zespół projektowy: Aurelien Boyer, Prae Lorvidhaya, Casey Mack Klient: Kilbourne Group / Downtown Fargo Urban Infill Competition Inżynieria środowiska: Arup Obszar projektu: 250 000 stóp kwadratowych Renderowania: David Huang Projekt graficzny: Omnivore Dzięki uprzejmości popularnej architektury
[przypisy: olx skierniewice, strop ackermana, projekt przyłącza wodociągowego cena ]

Powiązane tematy z artykułem: olx skierniewice projekt przyłącza wodociągowego cena strop ackermana