Architektura 21szego wieku : Nowy Szpital Ogólny w Bermudach / Swanke Hayden Connell Architekci

Dzięki uprzejmości Swanke Hayden Connell Architekci Swanke Hayden Connell Architekci (SHCA) zaprezentowali zdjęcia nowego budynku intensywnej opieki, który zostanie zbudowany na terenie szpitala King Edward VII Memorial na Bermudach.
Projekt osiągnął koniec finansowy.
Więcej zdjęć i pełne informacje prasowe po przerwie.
SHCA, część konsorcjum prowadzonego przez Sir Roberta McAlpine a w Wielkiej Brytanii i BCM McAlpine na Bermudach, zaprojektowała budynek, który wspiera najwyższą jakość opieki zdrowotnej na terenie wyspy, łącząc doskonałość kliniczną z silnym, bermudzkim charakterem.
Architektonicznie budynek jest w harmonii z miejscem i osiąga wysoki poziom zrównoważenia i wynik LEED, zapewniając środowisko terapeutyczne dla pacjentów i przykładowe warunki pracy dla personelu szpitala.
Dzięki uprzejmości Swanke Hayden Connell Architects Górne poziomy budynku są zorganizowane wokół centralnego czteropiętrowego atrium ze świetlikami.
naturalnie oświetlona objętość, która służy jako centralny element, wokół którego rozmieszczone są piętra w szpitalnej sypialni.
Umożliwiło to rozwój pięter w sypialniach szpitalnych podzielonych na.
Dzielnice.
lub małe skupiska pokoi rozmieszczone wokół tego centralnego atrium.
Atrium jest pozytywną rozrywką, wnosząc naturalne światło do centrum budynku i służąc jako punkt orientacyjny do poprawy orientacji pacjenta.
Podłoga atrium zawiera recepcję chirurgiczną, strefę oczekiwania i etap 3 odzyskiwania.
Projekt obszarów diagnostyki i leczenia dolnego poziomu jest starannie zintegrowany z podłogami powyżej z wyraźnie określonym układem krążenia opartym na klasterach w sali operacyjnej i gabinecie.
Główne korytarze na tych głębokich piętrach zapewniają bezpośrednie wizualne połączenia z otaczającym krajobrazem, korzystając z unikalnego środowiska bermudzkiego i zapewniając naturalne światło dla wszystkich stref pacjenta.
Dzięki uprzejmości firmy Swanke Hayden Connell Architekci Koncepcja fasady budynku została opracowana z wykorzystaniem lokalnego, wyspiarskiego, bermudzkiego kontekstu architektonicznego jako wzorca wizualnego.
Analiza rozmieszczenia budynków na wyspie zidentyfikowała wzór pawilonów, które wyglądają jak pływające .
w krajobrazie.
Koncepcja fasady nowego szpitala została rozbita i skalowana w taki sposób, aby naśladować tę metaforę pływających pawilonów w krajobrazie .
W rezultacie skala nowego budynku integruje się z otaczającym kontekstem i jest dodatkowo wzmacniana przez selektywne użycie silnego koloru na zewnętrznej powłoce, wspólnej dla Bermudów.
Zespół projektowy obejmuje: biura SHCA w Londynie i Nowym Jorku, OBMI.
Lokalny architekt stowarzyszony, AECOM.
Inżynier usług i McFarlane Wilder.
Architekt przestrzeni.
Dzięki uprzejmości Swanke Hayden Connell Architects
[przypisy: woliera dla kota, rury studzienne, osuszanie gruntów ]

Powiązane tematy z artykułem: osuszanie gruntów rury studzienne woliera dla kota